Yaralanmalardan Nasıl Korunur ve Yaralanmaları Önlenir?


115

Yaralanmalar meydana gelir. Spor salonunda, koşuya çıkmak, çocuklarımızla oynamak ya da bahçe işleri gibi rutin işleri yapmak, günlük yaşam vücudumuzu olumsuz etkileyebilir.

Bu yüzden soruyoruz: Yaralanmaları nasıl önleyebiliriz ve yaralandığında, eğitimi kurtarmanın ve devam ettirmenin en iyi yolları nelerdir? Ayak bileğimizi veya omzumuzu yaraladığımız için her şeyi gerçekten durdurmalı mıyız? Kısa cevap hayır. Ama buna ulaşacağız.

Dikkatli hazırlık

Yaralanmaları önlemenin en iyi yolu dikkatli bir hazırlıktır. Bununla ne demek istiyoruz? İlk olarak, çalışmaya hazırlanırken vücudumuzun sıcak ve esnek olduğundan emin olmamız gerekir. Uygun bir ısınma en az 15 dakika sürmeli ve terlemenize neden olmalıdır. Isınma, kan akışınızı sağlamak, sizi rahatlatmak ve en önemlisi antrenmanı hareket ettirmek ve gerçekleştirmek için hazırlanmıştır. Çok nefes almıyorsanız ve terlemediyseniz, dostum, sıcak ve hazır değilsiniz.

Isınma kadar önemlidir. Hepimiz, özellikle acımasız bir çalışmadan sonra sadece barış yapma ve arabalarımıza atlama arzusunu yaşadık. Ancak bir antrenmandan sonra düzgün bir şekilde soğuma ve germe, ertesi gün ağrı ve ağrıda azalmaya neden olur. Bu kasları gerin ve gerginliği önlemek için bir köpük silindirden yararlanın.

Sadece bir antrenmana hazırlanırken değil, dinamik esnemenin genel olarak ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. Bir masada sekiz saatlik bir gün çalışıyorsanız, uzun bir uçak yolculuğu bekliyorsanız veya bir saatlik bir işe gidip gelmek için oturuyorsanız, bu kasları gevşetmek ve gevşetmek için mümkün olan her fırsatı değerlendirmelisiniz. Sırada, havaalanında veya ofisinizdeki molalarda beklerken esneyin. Evet, insanlar size komik bir görünüm verebilir, ancak sonuçlar daha az acı ve sertlik ve artan hareketlilik ve iyileşme ile ödenecektir. Vücudunuza bakmak söz konusu olduğunda başkalarının ne düşündüğü konusunda endişelenmeyin.

Doğru uyku ve beslenme, daha hızlı iyileşme yeteneğimize de yardımcı olur. Bol dinlendirici bir uyku aldığınızdan emin olun. Ayrıca iltihaplanmaya neden olan işlenmiş gıdaları yemekten kaçınmaya ve iltihabı azaltan yiyecekleri aramaya yardımcı olabilir.

Tüm bu ipuçlarının amacı, vücudumuza yaralanmaları önlemek için en iyi ortamı ve iyileşmenin en hızlı yolunu vermektir.

Isınma Eğitimi

Bekleme Eğitimi

Bu korkuyu at

Tercih ettiğiniz egzersiz stiliniz ne olursa olsun, spor salonunuzdaki serbest ağırlık bölümünden korkmayın. Halterde yeni olan pek çok kişi, ağırlıklara, çubuklara ve raflara şüpheyle bakar. Onlar incineceklerinden endişe ediyorlar. Ancak tam tersine, kontrollü bir ortamda uygun formla halter egzersiz yapmak ve kas inşa etmek için en güvenli yollardan biridir. Vücudumuzdaki iskeletimizi, eklemlerimizi ve tendonlarımızı bir yürümeye başlayan çocuktan sonra koşuyor, tırmık tutuyor veya ağır bir yiyecek torbasını kaldırıyor olun.

Ağırlık kaldırmak, tam kontrol ile egzersiz yapabileceğiniz tek yer sağlar. Çubuğa ne kadar ağırlık koyacağınızı kontrol edersiniz. Nasıl kaldıracağınızı siz kontrol edersiniz. Ve her ağırlık daha kolay hale geldiğinden uygun formda ustalaşarak yavaşça çalışabilirsiniz. Bu, kıkırdayan bir çocuğu veya diğer ucunda kendi payına düşmeyen bir arkadaşıyla büyük bir kanepe alırken yapabileceğiniz bir şey değildir. EKSEN.

Ağırlıkları uygun formla kaldırmak, vücudunuzun hayatın size ne attığını idare edebilmesi için eğitir. Bu büyük köpek maması çuvalını bagajınıza sokmanız mı gerekiyor? Beynimiz ve bedenlerimiz eğitimimizi hatırlar: içgüdüsel olarak sırtlarımızı düzleştirir, çekirdeğimize geçer ve bacaklarımızın arasından geçeriz. Ağırlık kaldırmak, bizi yaşamlarımız boyunca ihtiyaç duyacağımız birçok fonksiyonel görevi yerine getirmeye hazırlar.

Ağrı ve Yaralanma

Anlamak zorunda olduğumuz ana şey, ağrı ve gerçek bir yaralanma arasındaki farktır. Fitness yolumuzun başında kesinlikle çok acı çekiyoruz ve ağrı kesinlikle acıyor. Ağrı sıklıkla sertliğin eşlik edebileceği sürekli, nagging bir ağrı olarak tanımlanır. Bununla birlikte, bir yaralanma daha çok keskin, ateş eden bir ağrıdır. Şişlik, uyuşma, karıncalanma ve yaralanabilecek her şeyi hareket ettirememe olabilir.

Kaslarımızı nasıl tedavi edeceğimiz, ne kadar süre ağrıyacağımızı belirler ve ağrı için en iyi çözüm harekettir. Antrenmanımız sonucunda kaslarımızda oluşan laktik asidin ağrıdan sorumlu olduğunu biliyoruz. Orada bırakırsak, hiçbir şey yapmaz ve rahatlarsak daha uzun süre acı çekeceğiz. Laktik asidi dışarı itmeli ve spor salonuna geri dönerek veya aktif iyileşmeye katılarak bu kasların çalışmasını sağlamalıyız.

Aynı zamanda, gerçekten de yaralandığımızda, sorunu teşhis etmek için güvenilir tıp uzmanlarına gitmemiz gerekir. Yaralanmalar korkunç, ama dünyanın sonu değil. Bir tıp uzmanı size “çalıştırmayı bırakmalısınız” veya “asla 20 lbs’den fazla bir şey kaldırmamalısınız” gibi kesin ifadeler veriyorsa. Bu ifadeleri sorgula. Gerçekten, hayatında bir daha asla kaçmayacak mısın? Bir daha asla çocuğunuzu kaldırmayacak mısınız? Sadece gerçekçi görünmüyor ve ağrısız fonksiyonu ve hareketliliği yeniden kazanmanız için yavaş, terapötik bir iyileşme yolu olabilir. Kendi savunucunuz olun ve başka tavsiye alın. “Asla” nın sadece yaşamdaki sizin lotunuz olduğunu kabul etmeyin.

Yoğun iyileşmeye katılın

Bir yaralanmadan kurtulmak haftalar hatta aylar sürebilir. Yaralananlar iyileşmenin zor, önemli ve yoğun bir çalışma olduğunu biliyoruz. Kendi başınıza çalışıyorsanız, egzersiz yapmak, iyileşmek ve kendinizi daha fazla incitmemek için neler yapabileceğiniz konusunda anlaşılır bir karışıklık var.

Harika programlama ve koçluk burada devreye girer. Örneğin, bir TTSL üyesiyseniz koçlarınız, çalışmaya devam etmeniz için güvenli yedekler ve modifikasyonlarda size yardımcı olabilir.

Sadece tek bir yaralanma yüzünden vücudunuzun tamamını ödemeyin. Ayak bileğinizi kırmış olabilirsiniz, ancak kollarınız hala çalışıyor. Bu iyileşme zamanına, vücudunuzun diğer bölgelerinde çalışma, ekstra hareketlilik ve güç kazanma fırsatı olarak bakabilirsiniz.

Eğitimli profesyoneller arayın

Yüksek seviyede çalışmak ve çalışmak, hedeflerinizi ve vücudunuzla ne yapmak istediğinizi anlayan uzmanlar gerektirir. Bu şunları içerebilir:

Bireysel ve sporcu olarak size bakan birinci basamak doktoru; Vücudunuzu hizalamaya yardımcı olabilecek bir masör. Yaralanma genellikle yanlış hizalama ve zayıf formdan kaynaklanır veya şiddetlenir; Vücudunuzun yumuşak dokusuyla ilgili sorunları çözmenize yardımcı olabilecek bir spor masöz; Bir akupunkturist; Hedefinizin sadece ayağa kalkmaktan ve ev, ama koşmak, ağır kaldırmak veya yüksek atlamak için.

Tüm bunlarda vücudunuzu dinlemenizi ve antrenmanlarınızı aldığınız kadar yaralanmayı önleme ve iyileşmeyi ciddiye almanızı istiyoruz.

Bunun gibi:

Beğen Yükleniyor …


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *