Gerçek Hayat İçin En İyi 12 Beslenme Hack – Squat Tarafından Ölüm


129

Beslenme hakkında konuşalım! Bu, Facebook Grubumuzda her zaman sıcak bir konudur.

Vücudunuzu yakıt için daha iyi bir yol bulmaya kaç kez denediniz? Bazı fikirlerimiz var – uzun yıllardır denemelerden ve birçok deneyimlerden edindik – ve bunları sizinle paylaşmak istiyoruz!

Lütfen beslenmenin her zaman çok bireysel olacağını unutmayın. Bir şeyler deneyin, sizin için neyin işe yaradığını bulun ve tutun. Kendinizi bir beslenme stratejisi ile sinirli buluyorsanız ve bu sizin için işe yaramıyorsa – bunu bırakmanız sorun değil. Bu fikirlerin kılavuz olması amaçlanmıştır; onları deneyin, onlara kendi spin koymak ve onları kendi yapmak.

1) Her öğünde bir sebze yiyin. İstisna yok. Pizza gecelerinizde bile. Devam etmek için bir sebze yap. Hızlı bir salata bir araya getirmek veya biraz brokoli buharda pişirmek kadar kolay olabilir. Bunun kahvaltıda özellikle zor olabileceğini biliyoruz ama evet, kahvaltıda sebze yiyebilirsiniz (ve yapmalısınız!).

2) Akşam yemeğinden sonra yürümeye başlayın. Bu gece başlayın. Uzun bir yürüyüş ya da hızlı bir yürüyüş olması gerekmez. Ailenizi toplayın, bulaşıkları temizleyin (veya geri dönünceye kadar oturmasına izin verin) ve yürüyüşe çıkmak için ön kapıdan çıkın. Bu, yemeğin bittiğine karar vermenize yardımcı olacak ve etrafta oturup şekerli bir tatlıyla doldurmamanıza yardımcı olacaktır. Telefonlarınızı geride bırakıp aslında birbirinizle konuşmayı başarabiliyorsanız bonus puanlar!

3) Kendi yemek kitabınızı yapın ve sık sık referans verin. Aşırı bilgi yüklemesi gerçektir. Çok fazla seçeneğiniz ve çok fazla fikriniz varsa, hangi sağlıklı seçeneğin seçileceğini seçmek zor olabilir. Geleceğini yap, aç kendine bir iyilik yap ve zor kararları sınırlandır. Kolay ve ailenizin hoşlandığını bildiğiniz tariflerle yükleyin. Go-to tarifleriyle hazırlanmak, akşam yemeği yeme olasılığını artırır (ve sipariş verme olasılığını azaltır).

4) Her gün sıvı olmayan bir kahvaltı yapın. Evet – gerçek gıda demek istiyoruz. Protein sallamak değil. Güler yüzlü değil. Beslenmesi, kalorisi olmalı ve kendinizi doygun hissetmenize yardımcı olmalıdır. Herkesin sabah ilk şey yemeye hazır olmadığını biliyoruz – ancak bir sabah yemeği yemeye alışmak, daha sonra aç olduğunuzda büyük bir öğle yemeğiyle kendinizi doldurmanıza engel olabilir. Erken kalkmak zorunda değilsiniz. Hızlı ve kolay bir şey yapmayı deneyin (sebze ile), böylece sadece yakalayıp gidebilirsiniz.

5) Kendi kabından yiyecek yemeyin. İstisna yok. Cipsleri daha küçük bir tabakta servis edin. Dondurmayı bir kaseye alın. Ve sonra (bu kısım gerçekten önemlidir) kabı uzaklaştırın! O yiyecek için net bir bitiş noktası oluşturun. Bir kez bittiğinde, bitti.

6) Tüm abur cuburlarınızı tek bir yere koymayın. Daha az besleyici yiyeceklerinizi daha sağlıklı seçeneklerinizin yanına koyun – kendinize iyi seçimler yapma fırsatı verin. Örneğin, çikolatanızı buzdolabınıza, taze meyvelerinizin hemen yanına koyun. Bu şekilde o gece geç saatlerde çikolata özlemini aldığınızda (hepimiz oradaydık) biraz meyve yakalama seçeneğini de görebilirsiniz.

7) Frickin’in yatağına git. Gece geç saatlerde yiyecek isteklerinden bahsetmişken – bu mücadele ettiğiniz bir şeyse, belki de daha önce yatmaya çalışın! Her gece 9’da dondurma istemiyorsanız, bunun öncesinde yatmaya çalışın. Uykudaysanız, dondurma yemek çok daha zordur. Uyku, günlük sağlığımızdaki en önemli ve az tahmin edilen faktörlerden biridir ve ayrıca vücudunuzun yağ kaybetmesine ve zor egzersizlerinizden kurtulmasına yardımcı olur.

8) Yatmadan 8 saat önce kafeini sınırlandırın. Hepimiz biliyoruz ki aşağı yukarı küfür eden kişi yatmadan hemen önce bir fincan kahve içebilir ve gece boyunca uyuyabilir. Durum böyle olabilir, ancak çalışmadan sonra yapılan çalışma, vücudunuzun ertesi güne iyileşmesine ve hazırlanmasına gerçekten yardımcı olan en önemli REM uykusunu almadığını gösteriyor. Çoğu zaman insanlar aslında ihtiyaç duydukları şey beslenme veya dinlenme olduğunda kafeine ihtiyaç duyduklarını düşünürler. Öğleden sonra kafein toplamanızı bir parça meyve veya bir avuç badem gibi besleyici bir şeyle değiştirmeyi deneyin.

9) Her öğünde, özellikle de gece yemeğinizde bir bardak su için. Ve hayır, bu “kendinizi su ile doldurmayın, böylece daha az yersiniz” – daha az yemeye inanmıyoruz, daha iyi yemeye inanıyoruz! Bu, vücudunuzun düzgün bir şekilde nemlendirildiğinden emin olmakla ilgilidir. Genellikle, acıktığımızda vücudumuzun bize söylediği şey daha fazla suya ihtiyacımız olduğudur. Hem yiyecek hem de su verin, vücudunuz ihtiyacı olan her şeye sahip olacak.

10) Yemekten sonra dişlerinizi fırçalayın. Birincisi, dişlerinizi fırçalamak çok önemlidir (ve tam 2 dakika boyunca – hile yapmayın!) Ancak bu, gün boyunca yemeyi bitirdiğinizi kendinize bildirmenin ek bir yararıdır. Ne yapacaksın, dişlerini tekrar fırçala? Ayrıca, fırçanızdan sonra yiyeceklerin tadı zaten kötü.

11) Aperatifleri arabanızda tutun. Meşgul olduğunuzda ve bir yerden bir yere koştuğunuzda, bazen açlık size gizlice gelir ve tüm hızlı ve ucuz sürüş seçeneklerine direnmek zor olabilir. Hızlı ve ucuz istemiyoruz, ancak besleyici istiyoruz. Birkaç torba kuru üzüm, fındık veya diğer kuru meyveler veya kötü gitmeyecek yiyecekleri deneyin. Bu özellikle taşıt araçları için önemlidir! Aracınızı sağlıklı seçeneklerle dolu tutun.

12) Gece yemeğinizi tatlı bir ikramla bitirmek zorundaysanız, besleyici bir seçim ekleyin. Günün sonunda bir parça bitter çikolata almalısın? Tamamen iyi. Onunla birlikte biraz kiraz var! İkisi yine de birlikte gitmek için yaratıldı. Meyve her zaman gece kurabiyeniz, çikolatanız veya kepçe dondurma ile birlikte bir şeyler için mükemmel bir seçenektir.

Şimdi, bunlardan bazılarının küçük alışkanlıklar veya rutinler gibi görünebileceğini biliyoruz, ama aslında bütün mesele bu! Değişikliklerin yönetilebilir olmasını ve günlük yaşamınızda kolayca çalışılmasını istiyoruz. Beslenme rutinleri önemlidir ve çok büyük ve ciddi değişiklikler yapmak istemiyoruz. Sert, çoğu zaman sürdürülemez anlamına da gelir. Küçük başlayın ve zaman içinde sağlıklı alışkanlıklar haline gelmek için ne kadar küçük ve tutarlı değişikliklerin toplandığını izleyin.

Sağlıklı beslenme saldırılarınız var mı? Daha ne kadar neşeli! Gelin ve onları facebook grubumuzdaki toplulukla paylaşın!

YENİ BİLGİ AYAKLARI
& DİNLENME GÜNÜ SWEATPANTS

😍 17 Ocak 2020’de canlı yayında! 😍

Bunun gibi:

Beğen Yükleniyor …


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *