Beslenme ve Fitness Neden En İyi Tıptır – Squat İle Ölüm


119

Hepimiz masanın etrafında oturduğumuz ya da dergilerimizde yazdığımız anı biliyoruz ve neye minnettar olduğumuzu düşünmeliyiz. Birçoğumuz sağlığımıza ve ailemizin sağlığına minnettar olduğumuzu söyleyeceğiz. Ancak, yapılacaklar listemizi yazarken, kendimize işe gitmeyi, bir sonraki toplantıda oturmayı, bu raporu hazırlamayı, iş günü ne getirirse getirsin öncelik veriyoruz. “Müteşekkir” listemiz “öncelik” listemizle eşleşmiyor. Sağlığımız için müteşekkir olmasına rağmen, onu korumak için genellikle hiçbir şey yapmıyoruz.

Kendimize “spor salonuna vaktimiz olmadığını” söylüyoruz. Benzer şekilde, hafta için bütçelediğimizde ve yıkamamız, hazırlamamız ve pişirmemiz gereken tüm yiyecekler ve besleyici yakıt için 100 dolar veya dondurulmuş pizza, ramen ve ne kadar kolay yiyecek varsa 50 $ harcama seçeneğimiz var. dondurucu veya rafta, genellikle en az direnç yolunu seçeriz ve ucuz, yapılması kolay yiyecekleri stoklarız.

“Toplum, sorunun başlangıcından kaçınmak yerine sorun haline geldikten sonra sorun üzerinde odaklandığımız önleme zihniyetine yönelik bir tedaviye odaklanıyor.”

Ama neden? Neden bedenlerimiz ve sevdiklerimizin bedenleri için en iyi olduğunu bildiklerimize uygunluk ve maliyet seçiyoruz? Kolay cevap – toplum bize bunu yapmamızı söyledi. Toplum, sorunun başlangıcından kaçınmak yerine sorun haline geldikten sonra sorun üzerinde odaklandığımız önleme zihniyetine yönelik bir tedaviye odaklanmaktadır. Toplum iyileştirici tedaviye odaklanıyor – yaralanma veya hastalık zaten oluştu ve biz bunu düzeltmeye çalışıyoruz. En yaygın ve en kolay ulaşılabilir tedavi şeklidir ve aynı zamanda en pahalıdır.

Zihniyetimizi Değiştirmek

Önleyici eyleme odaklanarak zihniyet değiştirmek (ve dünyayı değiştirmek) – sadece yaralanma veya hastalıktan kaçınmak için gerekli olan şeyleri yapmak istiyoruz. Önleyici bakım, iyileştirici tedaviden daha az bilinir ve daha az anlaşılır, ancak aynı zamanda en az pahalıdır. Sağlık ve zindelik üzerinde çalışarak, sık sık yolda pahalı bir şekilde tedavi etmek zorunda kalacağımız hastalıkları ve yaralanmaları önleyebiliriz.

Birisi size her gün hayatınızı kurtarmak için ne yapmanız gerektiğini bildiğini söylerse, yapmaz mıydınız? Sürüş öncesinde emniyet kemerinizi taktınız çünkü fazladan birkaç saniyelik yatırımın hayatınızı kurtarabileceğini biliyorsunuz. Sizi 50 $ tasarruf etmişse emniyet kemeri olmayan bir araba almamanız için iyi bir şans var, değil mi?

“Spor salonu, makyaj yapmak veya saçınızı kıvırmakla aynı seviyede olduğunda, tamamen estetik bir şey, ilk giden şeylerden biri olacak”

Birçok insan zindeliği ve beslenmeyi önleyici bakım olarak görmez. Egzersiz ve zindelik etrafındaki ezici zihniyet, estetiğe odaklanan zihindir ve hızlı tempolu dünyamızın yakala ve git kültürü, hızlı ve kolay yiyecek, beslenme eksikliği gibi uygun şeylere ihtiyacımız olduğunu söyler. Birçoğumuzun karşılaştığı zaman ve para sıkıntılarıyla karşı karşıya kaldığımızda, diğer önemli görevler için kaynaklara izin vermek için neleri “bırakabileceğimizi” düşünüyoruz. Yapmamız gerekmeyen şeyleri düşünüyoruz ve spor salonu, makyaj yapmak veya saçınızı kıvırmakla aynı seviyede olduğunda, tamamen estetik bir şey, gidilecek ilk şeylerden biri olacak. Besleyici gıda veya zindeliğin önemini görmüyorsanız, bu bir öncelik olmayacaktır.

Ancak yaşam (ve bedenlerimiz) bize sağlığımızı ve sağlığımızı ilk sıraya koymadan zaman ve para egzersizi yarattığımızı söylüyor. İnsanlar onunla yüzleşene kadar ölümlerini düşünmeme eğilimindedir. Çoğu genç ve orta yaşlı insan potansiyel olarak hayatı tehdit eden bir hastalık teşhis edildiğinde kör hissediyor. Ancak teşhisler isabet eder etmez, onlar ve destek sistemleri her tedaviyi bulmak için, onların refahını tehdit eden hastalığı tedavi etmek için etraflarında dolaşırlar. Diş ve çiviyle savaşırlar çünkü şimdi gerçek bir ölüm veya engelli bir yaşam riskiyle karşı karşıyadırlar. O kayayı tepeden aşağı yuvarlamak için her şeyi yapacaklar. En iyi muameleyi yapmak ve hayatlarını yaşamaya geri dönmek için genellikle iflas noktasına kadar büyük miktarda para harcayacaklar. Aslında, sağlık giderleri ülkemizde iflasın bir numaralı nedenidir. İnsanlar hiçbir şey bırakmaz. Hayatlarını kurtarmak için inanılmaz bir masrafa maruz kalıyorlar – hastalıklarını sık sık önleyebilecekleri zaman tedavi etmek için. Yılda 400.000 kişi hareketsiz bir yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme nedeniyle hastalıklardan ölecek.

Tedavinin önlenmesi zihniyet değişikliğidir. Spor salonunun tamamen estetik olduğu ve sağlıklı seçimler için zamanımız olmadığı fikrini alıyor ve cehenneme hayır diyor. İlk olarak, spor salonu zayıflamakla ilgili değil. Performansa dayalı bir hedef belirlediğinizde ve elde ettiğinizde yaşadığınız sevinç, Eliptik bisiklette bir saat uzağa sallandıktan sonra hissettiğinizden çok daha büyüktür. Fitness üzerine çalışmayı seçmeliyiz çünkü bedenlerimizi ve bizim için neler yapabileceklerini seviyoruz.

Kendine Daha Duyarlı Olmak

Fitness, içine koyduğunuz yiyeceklerden nefret ettiğiniz bir vücudu cezalandırmaz. Bu eşsiz şaşkınlığınızın bir kutlaması. Ve besleyici yiyecekler, vücudunuzun çalışmasını ve hareket etmesini sağlamak için dikkat etmeniz gereken yakıttır – sıkıcı konferans çağrısında masanızda uyanık tutmak, kiddoslarınızla futbol sahası boyunca hareket ettirmek için.

“Gıdanın en iyi ilaç türü ya da en yavaş zehir biçimi olduğu söyleniyor”

Vücudunuzu yaptığı ve yapabilecekleri için sevmeyi ve onu düzgün bir şekilde beslemeyi seçerek, aslında birçok yaşamı etkileyen kronik hastalıkların çoğunu önleyebilirsiniz. Örneğin, 800 gramlık zorluğun yaratıcısı olan EC Synkowski (podcast veya Facebook grubumuz hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz), 800 gram meyve ve sebze yiyen bireylerin, düzenli olarak sağlıklarını iyileştirmeyi ve bazı ölümcül hastalık risklerini önemli ölçüde azaltmayı başardılar. Sadece meyve ve sebzeler yiyerek! Yiyeceklerin en iyi ilaç şekli veya en yavaş zehir biçimi olduğu söylenir.

Vücudumuz hastalık belirtileri yaşamaya başladığımızda zehiri hissettiğimizi hissedebiliriz – ağrı, yorgunluk, migrenler, vb. Belirtiler vücudumuzun vücudun almadığı bir şeye ihtiyacı olduğu konusunda bizi uyarmak için son hendektir bize. Semptomlar size vücudunuzun gerçekleşmekte olan bir şeyden memnun olmadığını söyler ve bu noktada hastalığı tedavi etmekten başka seçeneğimiz yoktur. Ancak, zihniyetimizi değiştirirsek, bir sonraki hastalığı veya bir sonraki yaralanmayı önlemek için çalışırken semptomları aynı anda tedavi edebilir ve iyileştirebiliriz.

Gerçek Hayat Başarı Öyküleri

Kronik sağlık sorunları yaşayan ve diyetlerinde ve kondisyonlarında değişiklik yaparak konularına doğrudan cevap verebilen sporcuları duyduk ve gördük. Örneğin, her öğleden sonra bir atlet tükendi. Başarısız olmadan, saat 15 civarında bir kestirmek gerekir. Beslenmesinde bazı önemli değişikliklerden sonra, kaçırdığı enerjiyi bulabildi. Sorunu gidermek veya kafeine yüklemek için bir hap almasına gerek yoktu; yakıtına odaklanmak zorunda kaldı ve değişiklik önemliydi.

Başka bir atlet migrenden o kadar kötü acı çekti ki, acıyla başa çıkmasına yardımcı olacak reçeteli hapları vardı. Bir gün, bir değişiklik yapmaya karar verdi – haftada 4 gün spor salonuna vurmaya, ilave şekerleri kesmeye, tüm yiyecekleri yemeye odaklandı ve ilacını yavaşça kesebildi. Sağlığını ve sağlığını aramaya başladıktan iki yıl sonra, artık ihtiyaç duymadığı için kalan migren ilacını attı. Bu sadece daha az hap demek değildir; haplardan hiçbir yan etkisi olmadığı anlamına gelir. İlaç reklamlarında tıkanıklık duyduğunuz tüm garip yan etkiler, hapları almak zorunda olmadığınızda artık mevcut değildir.

Kendinizi Öncelikli Hale Getirin

Günün sonunda mutlu, acısız ve yan etkisiz olmayı hak ediyoruz. Vücudumuz, hayatımızın her günü sahip olacağımız tek evdir ve onu temiz tutmamız gerekir. 10 $ ‘lık bir spor salonu üyeliği pahalı değildir; 50 dolarlık besleyici gıdalar pahalı değildir. Pahalı olan ne? Vücudunuz yapamayacak kadar hasta olduğu için iş eksik; kan basıncı ilacı, migren ilacı, anksiyete ilacı ve vücudunuzun gönderdiği uyarı sinyallerini ele almak için gereken diğer tüm iyileştirici ilaçlar için ödeme yapmak.

“Her gün uyanmalı ve kendi hayatını kurtarmaya karar vermelisin.”

Siz bir önceliksiniz. Kemoterapinize bunu yapamayacağınızı söylemezsiniz çünkü çalışmak zorundasınız. Elektronik tablolar oluşturmak için mamografinizi kaçırmazsınız. Öyleyse, neden diğer “daha ​​önemli” şeyler için antrenmanınızı kaçırdınız? Emniyet kemerinizi takmak için zaman ayırırsanız, daha sağlıklı bir yaşam tarzına doğru ilerlemek için zaman ayırabilirsiniz. Unutmayın, bir günde değişmeyecek. Tıpkı kötü bir yemek ya da kaçırılan bir antrenmanın sizi hasta etmemesi gibi, bir iyi yemek ve bir katil antrenmanı size anında sonuç vermeyecektir. Her gün uyanmalı ve kendi hayatını kurtarmaya karar vermelisin. Vücudunuzu eğitmeli ve yakıtlandırmalısınız, böylece istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu yapmaya devam edecektir. Daha iyi beslenme ve daha fazla egzersizden vazgeçemezsiniz. Hiç kimse yapamaz.

800 gramlık meydan okuma, spor salonuna öncelik verme, bütçeyle besleyici alışveriş, haftalık ücretsiz egzersizler ve birbirimizi kaldıran ve dünyayı değiştiren bir dizi badass kadın hakkında daha fazla bilgi için Facebook grubumuzu (CVG ile Fitness Programlama) ziyaret edin ve dinleyin. bizim podcast – Kalın Uyluk Hayat Kurtarır.

Bunun gibi:

Beğen Yükleniyor …


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *